Pompy ciepła

pompy ciepła - Gdańsk Gdynia - Trójmiasto

Pompy ciepła - Gdańsk Gdynia - Trójmiasto

pompy ciepła GdańskPompy ciepła są niczym innym jak klimatyzatorami split, które posiadają wbudowaną funkcję grzania powietrza lub wody. Tego typu klimatyzatory wykorzystują energię odnawialną w powietrzu i przetwarzają ją na energię, dzięki której powietrze lub woda zostaje ogrzana. Takie rozwiązanie ma na celu ograniczyć straty związane z kosztami dotyczącymi utraty ciepła. Pompy ciepła sa potocznie nazywane "darmową energią", aczkolwiek aby otrzymać taką energię musimy podjąć wydatku związanego z zakupem pompy.

Firma ENVIKLIM oferuje produkty czołowych producentów takich jak: bla, bla bla. Każdy producent posiada wyjątkowy asortyment, dzięki czemu mają Państwo wybór spośród najlepszych produktów.

Nowoczesne rozwiązania w branży klimatyzacji wyznaczają trendy w przypadku rozwoju technicznego urządzeń. Każde z urządzeń jest wykonywane z najwyższą jakością, przy czym nie należy zapomnieć, iż urządzenia przechodzą serie testów jakościowych i użytkowych, dzięki którym Klient ma pewność, że produkt który zakupił jest najlepszy.

 

WARTO ZAPAMIĘTAĆ - WSKAŹNIK COP

Pompy ciepła, które oferujemy posiadają wbudowane opcje pozwalające na zaoszczędzenie energii przy wytwarzaniu ciepła. Przy wybieraniu pompy warto zwrócić uwagę na parametr COP, mówiący nam o tym ile kW energii elektrycznej jest potrzebnych do wytworzenia 1 kW energii cieplnej, taką informacje producenci podają na etykiecie pompy. Optymalną wartością COP jest utrzymana w granicy 4,5 jednostek, aczkolwiek z roku na rok producenci starają się, aby wskaźnik posiadał jak najlepszą wartość. Ze swojej strony możemy go podnieść poprzez decyzję o wdrożeniu ulepszeń jak:

  • inverter
  • spiralne sprężarki
  • inne techniki wtryskowe i wiele innych

 

Jeżeli w danym pomieszczeniu posiadamy już system ogrzewania z klimatyzacją warto zastanowić się nad kooperacją tego systemu z pompą, dzięki czemu podgrzane powietrze zużyje mniej energii przy nadmuchu poprzez system ogrzewania. Takie pompy ciepła Gdańsk Trójmiastopołączenie sprawia, że zainstalowana klimatyzacja w systemie ogrzewania pracuje lepiej, a także generuje oszczędności.

Urządzenie można stosować we wszelkich instalacjach, charakteryzujących się niską temperaturą, stąd pompy ciepła są przeznaczone dla użytku:

  • w domach jednorodzinnych,
  • w domach wielorodzinnych,
  • blokach,
  • hotelach,
  • halach produkcyjnych,
  • kościołach,
  • biurach, czy szkołach.

 

 

 

pompy ciepła - Gdańsk Gdynia - TrójmiastoPOMCY CIEPŁA Q-TON

Pompa ciepła q-ton powietrze-woda wykorzystuje w swojej pracy czynnik chłodzący CO2, dzięki zoptymalizowanej pracy systemów możliwe jest podgrzanie wody użytkowej w domach, biurach innych parcelach. Dwustopniowa sprężarka w pompie ciepła zwiększa efektywność pracy urządzenia oraz jej działanie w warunkach zewnętrznych np. przy minusowej temperaturze.

Pompa jest sterowana za pomocą konsoli dotykowej, znajdującej się na pompie, dzięki czemu efektywność działania jest zwiększona do maksimum. Pompa, którą oferujemy posiada czynnik chłodzący o niskim stopniu GWP (potencjał efektu cieplarnianego), dzięki czemu jest najczęściej wybierane jako produkt dbający o środowisko.

Pojemność cieplna i źródło ciepła bezpośrednio wpływają na skuteczność energetyczną i emisję czynników. Q-ton produkuje ciepłą wodę na miejscu, co wpływa na ogólny komfort użytkowania. Za pomocą jednej konsoli centralnej jesteśmy w stanie kontrolować 16 jednostek o mocy 30 kW stąd tego typu jednostki idealnie nadają się dla nowoczesnych i tych starszych zabudowań. Restauracje, apartamenty, hotele, czy sklepy decydują się na pomcy ciepła ze względu na otrzymywany współczynnik COP w granicach 4,3 jednostki.

 

 

 

Sterowanie za pomocą panela sterowniczego jest bardzo proste i intuicyjne, dzięki czemu możemy zoptymalizować urządzenie dla własnych potrzeb. Oprócz tego za pomocą panelu monitorujemy bieżący stan obsługiwanego systemu.

pompy ciepła - Gdańsk Gdynia

 

DLACZEGO Q-TON?

Pompy ciepła Q-ton to nie tylko wysoka wydajność, ale również bezpieczeństwo i ochrona środowiska. Nowoczesna technologia zapobiega wydalaniu dużej ilości czynników bezpośrednio wypływających na efekt cieplarniany na Ziemi. Oprócz tego energia wykorzystywana do pracy urządzenia jest niska, ze względu na odzyskiwanie energii przy innych funkcjach. Pompy ciepła pracują również przy ujemnej temperaturze, dostarczając ciepłą wodą w granicach od 60 stopni do 90 stopni Celsjusza. Do pompy nie trzeba instalować dodatkowego, zewnętrznego źródła ciepła, co ma ogromny wpływ na koszty instalacyjne i użytkowe.

pompy ciepła - Gdańsk 2

DZIAŁANIE POMPY CIEPŁA Q-TON

 

 

KATALOGI

Katalog Q-ton

Karta katalogowa

Artykuł

 

DANE TECHNICZNE

Model ESA30E-25
Zasilanie 3-fazy  380V ±5%, 400V ±5%, 415V ±5%  50Hz
Wydajność
(okresy przejściowe)
Wydajność grzewcza kW 30
Ilość wody litr/min 8,97
Pobór mocy kW 6,98
COP 4,3
Wydajność (regiony o niskich temperaturach zewnętrznych) Wydajność grzewcza kW 30
Ilość wody litr / min. 5,06
Pobór mocy kW 10,73
COP 2,8
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 58
Wymiary zewnętrzne Wysokość mm 1690
Szerokość mm 1350
Długość mm 720 + 35 (podłączenia przyłączy wodnych)
Prąd Maksymalny A 21
Rozruchowy A 5
Waga netto kg 375 (podczas pracy 385)
Kolor Stucco biały (4.2Y7.5/1.1 approx.)
Sprężarka Typ x ilość   Sprężarka hermetyczna inwerterowa x 1
Pobór mocy kW 6,4
Czynnik chłodniczy Typ   R744 (CO2)
Ilość kg 8,5
Olej chłodniczy Typ   MA68
Ilość cm3 1200
Grzałka karteru sprężarki W 20
Grzałka elektryczna
(przeciwzamrożeniowa)
Przyłącze wodne W 48 x 3
Taca skroplin W 40 x 2
Odpływ skroplin W 40 x 2 + 48
Wymiennik (strona powietrzna) Rurki miedziane / lamele
Wymiennik (strona wodna) Wężownica miedziana
Wentylator Typ osiowy  x 2
Pobór mocy x ilość W 386 x 2
Przepływ powietrza m3/min 260
Pompa wodna Typ x pobór mocy Pompa elektroniczna x 100W
Materiał  mający kontakt  z wodą Brąz,  SCS13
Wysokość podnoszenia m (kPa) 5m (49kPa)  @17litr/min
Zakres temperatur pracy Temperatura powietrza zewn. °C -25 do +43
Temperatura wody na wlocie °C 5-63
Temperatura wody na wylocie °C 60-90
Zakres ciśnienia pracy kPa max 500
Odszranianie Gorącymi gazami
Zabezpieczenia antywibracyjne i akustyczne Zabezpieczenie antywibracyjne (gumowe podkł.) i akustyczne sprężarki (izolacja)
Zabezpieczenia Wyłącznik wysoko-ciśnieniowy zabezpieczenie przeciwprądowe zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe zabezpieczenie wysokociśnieniowe
Przyłącza Przyłącze wodne (wejście) Rc3/4 (Copper 20A)
Przyłącze wodne (wyjście) Rc3/4 (Copper 20A)
Odpływ skroplin Rc3/4 (Copper 20A)
Przyłącza elektryczne Zabezpieczenie różnicowo-prądowe 30A, 30mA, 0.1 sec
Wymiary przewodu zasilającego 14 x 4 (długość 40m)
Wyłącznik główny Prąd znamionowy: 30A
Rodzaj przewodu uziemiającego M6
Przewód sterujący 0.3 mm2 x 2 żyły ekranowane (MVVS)
Ciśnienie projektowe MPa Wysokie ciśnienie: 14.0, Niskie  ciśnienie: 8.5
Stopień ochrony IP24

 

Masz pytania? Umów się na spotkanie już dziś!

Enviklim

Ul. Lenartowicza 8A/B/12

80-704 Gdańsk

tel.: 669 024 077

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Copyright © KOWAL - www.NaturalnePozycjonowanie.pl

Please publish modules in offcanvas position.