Rekuperacja

rekuperacja Gdańsk Gdynia Trójmiasto

Rekuperacja - Gdańsk Gdynia - Trójmiasto

rekuperacja GdańskRekuperacja jest zaliczana do systemu wentylacji, która polega na tym, że czyste powietrze dopływające ze środowiska zewnętrznego jest ogrzewane. Cały proces odbywa się dzięki rekuperatorowi oraz dwóm wentylatorom - wywiewnego i nawiewnego, przy czym nie należy zapomnieć o filtrze powietrza i specjalnym wymienniku ciepła. Takie rozwiązania są często wdrażane w firmach, gdzie powietrze musi być wyjątkowo czyste i ciepłe, a także w domostwach, w których Klienci są alergikami.

Rekuperacja pozwala nam na zaoszczędzenie energii, dzięki czemu koszty za ogrzewanie są pomniejszone, oczywiście wszystko zależy od urządzenia, które zakupiliśmy. Rekuperatory możemy zamontować nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale także w tych, które są już dawno wybudowane, aczkolwiek w takim wypadku koszt montażu rekuperacji wzrasta. Nasz usługi są wykonywane profesjonalnie, o czym świadczą referencję, liczne polecenia, odbyte szkolenia, czy zdobyte certyfikaty.

 

 

REKUPERATOR - WENTYLACJA Z ODZYSKIEM

Rekuperatory są świetną alternatywą dla wentylacji grawitacyjnej ze względu na to, że w przeciwieństwie do grawitacyjnych zapewniają energooszczędność, a także ochronę przed zanieczyszczeniami i hałasem.

Zalety rekuperacji:rekuperacja rekuperatory - Gdańsk Gdynia Trójmiasto - serwis

  • wymienia zanieczyszczone, nieświeże powietrze na nowe, oczyszczone,
  • chroni przed dostawaniem się smogu do pomieszczeń, stąd systemy rekuperacji są wykorzystywane w wielu firmach
  • zaoszczędzone pieniądze na ogrzewaniu
  • możliwość dostosowania wietrzenia do danego pomieszczenia
  • nie trzeba otwierać okien, bo przewietrzają pomieszczenia
  • dzięki zamkniętym oknom komary w okresie letnim nie są problemem

 

Rekuperator jest rozwiązaniem, które pozwala nam osiągnąć najwyższy komfort, a także łatwość w codziennym życiu, a także pracy. W przypadku, gdy decydujemy się na dom stawiający na rozwiązanie pasywne (energooszczędne), rekuperacja jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala nam na energooszczędność, dzięki ogrzanemu "za darmo" powietrzu. Oczywiście, zakupując ten system wentylacji musimy ponieść koszty instalacyjne, a także użytkowe. Jako firma oferująca optymalne rozwiązania oferujemy również mini rekuperatory ścienne, dostosowane do małych pomieszczeń. 

REKUPERACJA - DLACZEGO TAK?

Rekuperacja w sezonie zimowym pozwala nam na zaoszczędzenie kosztów związanych z ogrzewaniem, natomiast w innych porach roku pozwoli na uzyskanie czystego, przeflitrowanego powietrza. Jeżeli chcemy przebywać w komfortowym pomieszczeniu powinniśmy zainstalować ten specyficzny system wentylacji. Wracając do przefiltrowanego powietrza warto zwrócić uwagę, że filtry nie przepuszczają substancji smogowych (odpowiedzialne za to są filtry o klasie F7). Rekuperacja może zostać dodatkowo wysposażona w urządzenie, które eliminuje wirusy i bakterie przedostające się z zewnątrz domostwa.

Rekuperacja mechaniczna pozwala nam na jednostajne i ciągłe odzyskiwanie ciepła poprzez wymianę starego powietrza na nowe - jest to najprostsza definicja działania rekuperatorów. Warto zwrócić uwagę, że rekuperatory działają niezależnie od pory roku, dlatego mechanika rekuperacji pozwala na dopływ świeżego, oczyszczonego powietrza niezależnie od warunków pogodowych. Tego typu system jest częściej wybierany niż wentylacja grawitacyjna, która jest uzależniona od warunków atmosferycznych.

Rekuperatory usuwają powietrze z wysoką zawartością CO2 (dwutlenek węgla), które jest głównie tworzone przez ludzi oraz zwierzęta. Tego typu powietrze jest wymieniane na nowe, które jest pobierane z zewnątrz, a następnie filtrowane, co jest ogromnym plusem dla ludzi, którzy są alergikami. Taki system nie pozwala przedostać się pyłkom i innym mikroskopijnym ciałom obcym do pomieszczenia.

Faktem jest, iż rekuperatory pozwalają nam oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, aczkolwiek ważniejszą dla domowników sprawą jest to, iż przez cały czas, nieustannie trwa wymiana powietrza o niskim poziomie CO2. Filtry i urządzenia nie pozwalają wirusom, bakteriom i roztoczom na dostanie się do środka domostwa, co jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy posiadają malutkie i wrażliwe dzieci.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zainstalowaniem systemu rekuperacji w swoim domostwie to jako firma z dużym doświadczeniem oferujemy swoje usługi dotyczące sprzedaży oraz instalacji rekuperacji w domu. W dziale galerii mogą Państwo zobaczyć ułamek wykonanych prac przez naszą firmę - to dowód i gwarancja na rzetelność wykonanych przez naszą firmę usług.

Masz pytania? Umów się na spotkanie już dziś!

Enviklim

Ul. Lenartowicza 8A/B/12

80-704 Gdańsk

tel.: 669 024 077

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Copyright © KOWAL - www.NaturalnePozycjonowanie.pl

Please publish modules in offcanvas position.