Wentylacja

wentylacja Gdańsk Gdynia Trójmiasto

Wentylacja - Gdańsk Gdynia - Trójmiasto

Systemy wentylacyjne są często niedoceniane i mają negatywną opinię, która zakłada, że są głównym czynnikiem utraty ciepła w pomieszczeniach. Jest to dość powszechne przekonanie, natomiast system wentylacyjne są warunkiem do bezpiecznego i zdrowego przebywania w zamkniętych pomieszczeniach.

Wentylacja ma na celu zapewnić pomieszczeniu dopływ przefiltrowanego powietrza z zewnątrz do mieszkania/biura. Taki system reguluję wilgotność powietrza, co ma pozytywny wpływ na komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Warto wspomnieć, że poprawnie działająca wentylacja poprawia warunki bytowania nie tylko ludzi, ale także zwierząt i przeróżnych układów elektronicznych.

W przypadku, gdy w danym, wybranym pomieszczeniu towarzyszą nam częste podrażnione drogi oddechowe, alergie, zawroty, czy bóle głowy powinniśmy zwrócić uwagę, czy w pomieszczeniu jest poprawnie zainstalowana wentylacja, ponieważ jako istota ludzki musimy mieć stały dostęp do świeżego powietrza.

Firma ENVIKLIM podejmuje się implementacji systemów wentylacyjnych w domach, biurach, firmach, halach i innych pomieszczeniach, gdzie wymagany jest dopływ czystego powietrza.

wentylacja Gdańsk serwis wentylacji Gdańsk montaż wentylacji Gdańsk

 

RODZAJE WENTYLACJI

wentylacja GdyniaWentylacja naturalna - tego typu wentylacje możemy osiągnąć na drodze chociażby przeciągu spowodowanego między oknami, drzwiami i odwrotnie.

Wentylacja grawitacyjna - nieświeże powietrze z pomieszczenia jest wydalane ne zewnątrz pomieszczenia poprzez specjale kanały wywiewne. Ciąg wentylacyjny jest powodowany różnicą ciężaru powietrza wewnątrz (ciepłe powietrze) i na zewnątrz domu (zimne powietrze). Tego typu wentylacja okazuje się najskuteczniejsza w okresie zimowym, podczas sezonu grzewczego. W przypadku, gdy nie występuje różnica temperatur mamy problem w postaci braku ciągu w postaci dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia.

Wentylacja mechaniczna - poprzez specjalne urządzenia jest dokonywana wymuszona wymiana powietrza między pomieszczeniem, a zewnętrznym środowiskiem, dzięki czemu istnieje stały dostęp do czystego, świeżego powietrza w pomieszczeniu. Przy okazji wymiany powietrza można zainstalować tak zwane rekuperatory, pozwalające na ogrzewanie świeżego powietrza, dostającego się do pomieszczenia.

Wentylacja hybrydowa - jest to rodzaj wentylacji, który ma na celu połączenie rozwiązań z dwóch rodzajów wentylacji. Tego typu system działa na zasadzie wspomagania modelu grawitacyjnego, gdy jego funkcjonalność jest mniejsza od zakładanej. Najczęściej taka sytuacja występuje w porze letniej.

montaż serwis wentylacji GdyniaZalety wentylacji mechanicznej:

  • dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, według oczekiwań Klienta,
  • eliminacja zanieczyszczenia hałasem,
  • brak przeciągów spowodowanych otwartymi oknami,
  • brak pleśni, która powstaje na skutek zepsutej wentylacji,
  • możliwość zainstalowania rekuperatora,

 

MONTAŻ WENTYLACJI

Dla każdego pomieszczenia system wentylacyjny jest montowany indywidualnie w zależności od rodzaju urządzenia, miejsca centralnego urządzenia, czy długości posiadanych przewodów. Nasza firma bierze pod uwagę finanse Klienta, a także plan pomieszczenia, w którym instalowana będzie wentylacja, a wszystko aby uniknąć złych zdarzeń, czy to podczas instalacji, czy późniejszego użytkowania. W przypadku dobrze działającego systemu możemy liczyć na bezawaryjne, liczne lata funkcjonalności wentylacji.

Powinniśmy pamiętać, aby nie kupować produktu o słabej jakości, ponieważ tego typu urządzenie przy jakichkolwiek naprawach/serwisach generuje wyższe koszty, niż cena kupionego urządzenia o słabej jakości. Przy tańszej jednostce centralnej powinniśmy odnotować, czy filtry, które do niej należą nie są kosmicznie drogie, a także, czy koszty użytkowania jak np. zużycie prądu nie wyniosą zbyt wiele. Produkty niewiadomego pochodzenia są najczęściej bardzo głośne, nie mają wbudowanej termoizolacji, a także nie posiadają specjalistycznych certyfikatów, czy atestów.

wentylacja Trójmiasto montaż serwis wentylacji Trójmiasto wentylacja Gdańsk 2

 

SERWIS WENTYLACJI

montaż serwis wentylacji - GdańskKażde urządzenie potrzebuje wykonania kontroli, która ma na celu sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie i nie zagraża życiu ludzi. Dlatego warto pamiętać, że seris wentylacji nie ogranicza się jedynie do wymiany filtra, a także do wymiany całych zespołów lub układów, które nienaprawione, z czasem mogą powodować liczne problemy.

W przypadku, gdy mamy wentylacje mechaniczną powinniśmy dotrzymywać zalecanych przeglądów technicznych, które wskażą, czy urządzenie wentylacyjne jest wydajne i np. nie generuje niepotrzebnych kosztów, czy też posiada zespoły, których zużycie w czasie jest szybsze niż powszechna norma.

Urządzenia wentylacyjne bez stałych przeglądów, czyli serwisu, generują wysokie koszty związane z naprawami, oprócz tego Klienci najczęściej nie posiadają umowy dotyczącej usługi serwisowej, w związku z czym koszt późniejszej naprawy jest dość wysoki, dlatego jako profesjonalna firma oferujemy swoje usługi w zakresie serwisu wentylacji.

Operacje, a także konserwacja minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia usterki, dzięki czemu unikniemy przestoju w pracy wentylacji. Jest to bardzo ważny czynnik, chociażby dla firm, gdzie tego typu urządzenie jest normą, której firma musi przestrzegać. Utrzymanie wentylacji w dobrym stanie pozwoli nam na wieloletnie użytek i wydłużoną żywotność. Firma ENVIKLIM podejmuje wszelkie działania opierające się na usuwaniu awarii i usterek. 

Masz pytania? Umów się na spotkanie już dziś!

Enviklim

Ul. Lenartowicza 8A/B/12

80-704 Gdańsk

tel.: 669 024 077

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Copyright © KOWAL - www.NaturalnePozycjonowanie.pl

Please publish modules in offcanvas position.